Mlieko & Med / ICEJ oslavuje štát Izrael

Mlieko & Med /  ICEJ oslavuje štát Izrael

 

Mlieko & Med 70+3 / 50+ 4

Oslava Nezávislostí štátu Izrael a zjednoteného mesta Jeruzalem

ROČNÍK 2021

15.5.2021

Oslava významných výročí moderného štátu Izrael, ktorej sme dali poetický názov Mlieko & Med, s odvolaním sa na jeden z biblických prívlastkov Izraela – krajina tečúca mliekom a medom.

Formou online diskusií by sme sa radi opäť pokúsili prispieť svojou “troškou do mlyna” v nabúravaní stále prežívajúcich a nepravdivých stereotypov o židovskom národe a meniť tak povedomie verejnosti o izraelskom národe. Prispievame k tomu, aby pravdivé informácie mohli získavať prevahu nad relativizovaním a prekrúcaním faktov a histórie.

Tento rok opäť len v online priestore. Vysielať budeme na Youtube ICEJ Slovensko.

Udalosť na facebooku

3 témy, 3 online diskusie, pojednávajúce o inšpiratívnych témach z rôznych oblastí života v Izraeli.

15:00 : Ekonomika – Prosperita bez vody uprostred púšte/ hostia: Vladimír Vaňo, Martin Barto

17:00 : Politika – Oáza demokracie na Blízkom východe / hostia: Grigorij Mesežnikov, Roman Joch

19:30 : Viera – Prečo na Izraeli záleží? / hostia: Mojmír Kallus, Peter Švec

LINK NA LIVESTREAM 15.5.2021

Moderný štát Izrael leží na križovatke Euroázie a Afriky. Vo svojom regióne je jedinou fungujúcou demokraciou. Napriek svojej krátkej existencii (od roku 1948), kultúrnym a náboženským rozdielom, je vyspelou krajinou, či už sa pozeráme na inovácie v oblasti hospodárstva, medicíny, technológií (hi-tec) alebo na izraelské start-upy.

Napriek prenasledovaniu a nenávisti, ktorej čelí tisícročia, sa ako národ snaží držať “filozofie dobra”, ktorá je základom židovstva a vychádza z túžby a presvedčenia, zanechať svet lepším.

Program bude mať aj charitatívny rozmer, súčasťou programu bude aj výzva podporiť projekt v Izraeli, Dom pre preživších holokaust v Haife, ktorý v roku 2010 založila a doteraz prevádzkuje ICEJ len z dobrovoľných príspevkov z celého sveta.