KARIN SARKISJAN V Seredi

KARIN SARKISJAN V Seredi

Vážené dámy, vážení páni,

 srdečne vás pozývame na koncert speváčky 

 KARIN SARKISJAN

v priestoroch SNM-MŽK-Múzea holokaustu v Seredi,

20. februára 2020, o 17:00 hodine.

 Koncert sa uskutoční s doprovodom akordeonistu Tomáša Valička a uvedie ho

Roberta Leca, ktorý účastníkom priblíži život a tvorbu Adolfa Frankla.

Prosíme o potvrdenie Vašej účasti na e-mailovú adresu: event.sered [at] snm.sk

 

Karin Sarkisjan
Rodáčka z arménskeho Jerevanu predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Okrem toho sa Karin s obľubou venuje aranžovaniu ľudových piesní pre rôzne nástrojové obsadenia, ako aj zborových skladieb (o.i. Ave Maria, ktorú v premiére uviedol Slovenský filharmonický zbor). Karine je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia a tak hosťuje na koncertoch skupín Balkanansambel, Bashavel, Preßburger Klezmer Band (na ktorého CD Tsvantsik Yorn sa predstavila), Shum Davar, Pacora trio a Kaschauer klezmer Band. Venuje sa taktiež aj scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom, s Martinským komorným divadlom a iné). Karin sa predstavila ako jedna z hviezd veľkých klezmerových festivalov v Ľvove a Petrohrade, kde jej interpretáciu jidiš piesní vysoko ocenili aj také legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Karin tak právom prináleží miesto medzi top interpretmi slovenskej world music.

Tomáš Valiček
Pochádza z Námestova, kde aj získal základné hudobné vzdelanie na ZUŠ Ignáca Kolčáka. Vyštudoval konzervatórium v Žiline odbor Hra na akordeón. Vzdelanie si rozšíril štúdiom na Akadémií umení v Banskej Bystrici. Popri štúdiu sa zúčastňoval a vyhrával množstvo medzinárodných akordeónových súťaží doma, ale aj v zahraničí (Poľsko, Chorvátsko, Česko, Taliansko, Maďarsko a iné.)
V spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Slovak Sinfonietta odohral významné diela pre akordeón a orchester OPALE CONCERTO – R.Galliano a