JERUZALEM: BAT MICVA PRE 36 DIEVČAT BEZ RODIČOV

JERUZALEM: BAT MICVA PRE 36 DIEVČAT BEZ RODIČOV

Židovská charitatívna organizácia  Colel Chabad pripravila spoločnú oslavu Bat Micva pre 36 dievčat, ktoré stratili rodiča. Väčšina z dievčat prišla o rodiča kvôli chorobe či teroru, medzi dievčatami bolo aj to, ktorého otec - vojak - bol prvou obeťou vojny medzi Izraelom a Hamasom v lete 2014.  

Počas oslavy, ktorá sa konala v sídle  Colel Chabad's Gutnick Hall túto stredu  v Jeruzaleme, sa deti mohli potešiť pri dobrom jedle, hudbe, speve a tanci, mohli si dať urobiť profesionálne fotky s rodinou a priateľmi a každé dievča dostalo osobný darček vybraný len preňho. 

Ako spravodajskému serveru JSN povedal rabín Amram Blau, riaditeľ chabadového programu pre osirelé deti: "Rodinné míľniky sú bez rodiča oveľa ťažšie a stresujúcejšie - a to finančne aj emočne. Je dojemné vidieť radosť na tvárach týchto mladých žien a ich rodín." 

“Svet od vás, mladých žien, čerpá silu,” povedala  počas podujatia obľúbená rebecin Yemima Mizrachi. “Keď vidíme vaše nádherné usmiate tváre, žiariace šťastím vďaka   tejto jedinečnej  oslave, a keď vieme akými  ťažkými skúškami ste si prešli, nemôžeme si pomôcť a musíme sa usmievať a byť šťastní aj my."