IZRAELSKÝ MINISTER ZAHRANIČIA KONDOLOVAL JORDÁNSKU

IZRAELSKÝ MINISTER ZAHRANIČIA KONDOLOVAL JORDÁNSKU

Izraelský minister zahraničia, Avigdor Lieberman, vyjadril v mene celého Izraela hlbokú sústrasť Jordánsku a jeho obyvateľom. Vo svojej kondolencii prejavuje žiaľ a pobúrenie nad zavraždením jordánskeho bojového pilota teroristickou skupinou ISIS.

"Občania Izraela, ktorý už 66 rokov musí  čeliť najrôznejším verziám nemilosrdného teroru, preciťujú bolesť Jordáncov a podporujú tvrdé a rozhodné reakcie na tento čin." píše Lieberman.

Jordánsko v stredu popravilo dvoch irackých džihádistov, medzi nimi aj ženu, ktorá sa pred asi desiatimi rokmi pokúsila o samovražedný atentát v Ammane, ale pre technickú chybu výbušniny na svojom tele prežila. 

ISIS zaživa upália 26 ročného jordánskeho pilota, zostreleného v decembri minulého roka,  a video jeho popravy inscenované ako vysoko-kvalitný akčný film  rozšírila cez internet. Analytici sa domnievajú, že toto doteraz najbrutálnejšie video ISIS má mať za cieľ rekrutáciu množstva nových mladých mužov do džihádu.  Jordánsko ohlásilo ako reakciu na vraždu dôstojníka "ohromujúcu odpoveď".

Minister Lieberman vyjadruje tomuto zámeru podporu:  "Je nemožné poraziť teroristov len slovami a deklaráciami."