Čítanie mien z deportačných zoznamov aj tento rok

Čítanie mien z deportačných zoznamov aj tento rok

Tento rok si už po desiaty raz si uctíme obete holokaustu čítaním mien z deportačných zoznamov. Tento rok príde 9.septembra do Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava čítať aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, ale aj Emília Vášáryová, dr.Hašto, Táňa Pauhofová, Viera Dubačová, Pavel Vilikovský, Marek Majeský, Peter Bárdy, Peter Vačok, Ján Fakla a mnohí ďalší.

A z Izraela príde aj Nathan Steiner zo známej steinerovskej rodiny, ktorá prispievala do kultúrneho života Bratislavy najmä prevádzkovaním antikvariátu Steiner. Nathan Steiner nám porozpráva, ako on prežíval obdobie holokaustu.

Na druhý deň, teda 10.septembra uvedieme inscenáciu Antikvariát o arizácii steinerovského antikvariátu.Arizoval ho známy slovenský spisovateľ Ľudo Ondrejov.

Predstavenie bude tiež v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava a po predstavení budeme spolu s historikmi Ivanom Kamencom a Jánom Hlavinkom, ale aj s členmi steinerovskej rodiny diskutovať o arizácii. Ste srdečne všetci vítaní.

Vďaka spolupráce ICEJ BKIS, BSK, ŽNO BA a ďalších sa nám podarilo zorganizovať nielen tieto dve podujatia, ale aj vernisáž plagátov, vďaka ktorých si pripomenieme desať rokov Čítania mien obetí holokaustu.

Inscenácia vznikla z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.